Zasílat nabídky

Pošlete nám Váš životopis

Tímto uděluji souhlas společnosti Jobs Contact Personal, s.r.o., se sídlem v Brně, Křenová 531/69a, IČ:17181879 se shromážděním, zpracováním a uchováním osobních údajů o mé osobě dle zákona č. 110/2019 Sb., o ochraně osobních údajů v platném znění, za účelem prezentace potenciálním zaměstnavatelům a zprostředkování zaměstnání. Osobními údaji jsou v tomto případě zejména jméno a příjmení, datum a místo narození, bydliště, údaje o vzdělání, praxi, dovednostech apod. záležitostech uvedených v životopisu.

Top 4 programovací jazyky pro herní vývoj

Víte, v jakých jazycích jsou napsány nejslavnější herní série na PC a konzole? A které z nich jsou mezi IT komunitou nejoblíbenější? Na obě otázky najdete v dnešním článku odpověď. A navíc vám představíme nové vývojářské pozice, které v současné chvíli obsazujeme. Vybrané počítačové a konzolové hry jsme si pro účely hlasování rozdělili podle žánrů do 4 kategorií - RealTime Strategie, Role-Playing hry, Online hry (MMORPG, FPS) a Sportovní hry. Hlasování jsme uskutečnili mezi ajťáky na našem Linkedinu a Instagramu. Jak ankety dopadly a jaké vývojářské příležitosti právě máme, najdete níže.


RTS neboli RealTime Strategie

{ RTS neboli RealTime Strategie }

Do první kategorie tzv. RealTime strategií můžeme zařadit hry jako Warcraft, Age of Empires, Starcraft nebo Company of Heroes.

Převážně je k vývoji těchto herních titulů použit jazyk C++. Díky své rychlosti jde o nejvíce využívaný programovací jazyk pro herní vývoj. Unreal engine a mnoho dalších enginů využívají právě C++. Vývojářům umožňuje optimalizovat kód na vysoké úrovni, nevýhodou však může být jeho složitost. 

A hlasování o nej RTS hru dopadlo následovně: 1. místo: Warcraft (58%), 2. místo: Age of Empires (32%), 3. místo: StarCraft (6%), 4. místo: Company of Heroes (4%).


Na vývoj v C++ nyní hledáme:

 


RPG neboli Role-Playing Games

{ RPG neboli Role-Playing Games }

Některé slavné RPG tituly, mezi kterými najdeme například Witchera, The Elder Scrolls, Diablo nebo Fallout, jsou často vyvíjené pomocí C#.

C# je špičkový mnohoúčelový programovací jazyk vyvinutý firmou Microsoft zároveň s frameworkem .NET. Využívá platformu Xamarin a engine Unity3D, což umožňuje herní vývoj pro několik platforem, které nabízejí škálovatelnost a efektivitu.

Hlasování o nejoblíbenější RPG hru dopadlo následovně: 1. místo: Witcher (60,8%), 2. místo: The Elder Scrolls (20,3%), 3. místo: Diablo (10,1%), 4. místo: Fallout (8,9%).


Na vývoj v C# nyní hledáme:

 


Online hry - např. MMORPG nebo FPS

{ Online hry - např. MMORPG nebo FPS }

Vývoj herních sérií žánru First-person shooter (FPS), jako je například Call of Duty nebo Battlefield, je postaven na jazyku Python.

Jde o snadno použitelný a pro vývojáře přívětivý programovací jazyk, který umožňuje rychlé psaní prototypů. Python byl navržen tak, aby umožňoval tvorbu rozsáhlých, plnohodnotných aplikací.

V našem hlasování jsme ke 2 již zmíněným online hrám přidali také populární World of Warcraft a League of Legends. A anketa dopadla takto: 1. místo: World of Warcraft (36%), 2. místo: League of Legends (34,7%), 3. místo: Call of Duty (17,3%), 4. místo: Battlefield (12%).


Aktuálně obsazujeme:

 


Sportovní hry

{ Sportovní hry }

Nemůžeme zapomenout ani na fanoušky sportovních her. Oblíbené NHL, FIFA, Rocket League, Football Manager a řada obdobných sérií je obvykle vyvíjena pomocí bohaté a všestranné Javy.

Java je objektově orientovaný programovací jazyk s otevřeným zdrojovým kódem. Je relativně snadno naučitelná a vhodná i pro začátečníky. Při herním vývoji v Javě je k dispozici velké množství enginů. 

Anketa o nej sportovní hry dopadla takto: 1. místo: NHL (32,1%), 2. místo: FIFA (28,7%), 3. místo: Rocket League (28,6%), 4. místo: Football Manager (3,6%).


Aktuálně obsazujeme:

 


bar-logo